Mazowiecki Teatr Muzyczny zaprasza na XVIII Koncert Noworoczny
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 10 listopada 2022 09:47

XVIII Koncert Noworoczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Filharmonii Narodowej

Powitanie Nowego Roku wyjątkowym koncertem to doskonała okazja na spotkanie z muzyką klasyczną i niepowtarzalnymi interpretacjami arii i duetów operowych oraz utworów w rytmach gorącej, karnawałowej muzyki południa. W tym roku na jednej scenie usłyszymy gwiazdy scen polskich, ale również m.in. meksykański sopran. W pierwszej części koncertu zabrzmią najznakomitsze utwory z oper, a w drugiej zabierzemy Państwa w podróż na Południe Europy: do Hiszpanii, Włoch, ale też do Meksyku, czy Argentyny. Nie zabraknie również muzycznych niespodzianek. Pod batutą Maestro Antoniego Wita zagra Orkiestra Symfoniczna Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

 

Od kilkunastu lat bawimy, wzruszamy, porywamy zgromadzoną Publiczność. Świadczą o tym owacje na stojąco i pozytywne recenzje po koncercie. Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie muzyczne, niech będzie ono wyjątkowym początkiem Nowego Roku.”- mówi Iwona Wujastyk - Dyrektorka Mazowieckiego Teatru Muzycznego.
„Żeby nie zdradzać wszystkich niespodzianek mogę tylko powiedzieć, że w drugiej części koncertu oprócz charyzmatycznej i gorącej muzyki południa zabrzmi też siostrzany odpowiednik węgiersko-austriackiej operetki, czyli hiszpańska zarzuela. To zdecydowanie gratka, a może i absolutna nowość dla wielbicieli tego gatunku.”- mówi kierownik artystyczny MTM Jakub Milewski.

1 stycznia sceną Filharmonii Narodowej zawładną nie tylko piękne głosy, ale również mistrz akordeonu Marcin Wyrostek, który z pewnością dostarczy nam mnóstwo artystycznych wrażeń. Podczas tego wieczoru wystąpią wybitni soliści: Karen Gardeazabal, Gosha Kowalinska, Krystian Krzeszowiak, Stanislav Kuflyuk. Publiczność usłyszy wspaniałe duety, m.in. żeński duet Barcarolle z opery Opowieści Hoffmanna, utwory z opery Carmen, czy Straussowskie tematy w wykonaniu Orkiestry i finałowy, szampański hit noworoczny, na który czeka publiczność w ten wyjątkowy wieczór - Marsz Radetzkiego. Niezmiennie, słynnym Libiamo wraz z artystami wzniesiemy toast za pomyślność w Nowym Roku. Całość wypełni piękna scenografia kwiatowa.

1 stycznia 2023 r., godz. 18:00
SALA KONCERTOWA FILHARMONII NARODOWEJ
Gospodarze wieczoru: Monika Richardson i Artur Orzech

Na scenie:
Karen Gardeazabal – sopran
Gosha Kowalinska - mezzosopran
Krystian Krzeszowiak – tenor
Stanislav Kuflyuk - baryton
Marcin Wyrostek - akordeon
Orkiestra Symfoniczna Mazowieckiego Teatru Muzycznego
pod dyrekcją Maestro Antoniego Wita
Więcej na www.mteatr.pl
Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury / Kino Praha
ul. Jagiellońska 26, Warszawa
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. '; document.write( '' ); document.write( addy_text23736 ); document.write( '<\/a>' ); //--> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

/źródło - /

Poprawiony: czwartek, 10 listopada 2022 10:03